Zahrada ve svahu fotogalerieZahrada ve svahu fotogalerie

Naše rodinné zahradnictví se nachází v Jižních Čechách, v Dražíči nedaleko Bechyně. Jako zahradnická firma působíme od roku 1998. Zahrada se rozkládá na ploše 1,1 ha, z čehož je 30 arů plochy založeno jako ukázková a zároveň matečná zahrada (na odběr řízků a roubů pro následovné množení).

Okrasná část zahrady začala vznikat již před třiceti lety tím, že byly vysázeny kosterní, zejména jehličnaté dřeviny, které tvoří pozadí skalkám, skupinkám keřů, vřesovištím a trvalkovým partiím. Mezi nejdůležitější a nejdominantnější dřevinu celé zahrady patří nahodile vysemeněný dub s jasanem, které rostou tak blízko u sebe, že tvoří společný mohutný a sadovnicky velmi výrazný celek. Rostou zde již osmdesát let a bez jejich přítomností by zahrada nebyla tou pravou oázou. Nejenže působí mocně jejich silné, pokřivené kmeny a větve, které se tu u obou stromů vzájemně doplňují, ale v letních a horkých dnech dokáží svým již mohutným vzrůstem osvěžit doslova celou zahradu.

Centrem pozornosti je rozlehlá skalka ve svahu, kterou protéká malý potůček vyúsťující do jezírka. Ve svahu se nachází mnoho skalniček, trvalek, trav a jehličnanů, nad nimiž se v pozadí vypínají již vzrostlé dřeviny. Na tvorbu skalky jsme použili místní kámen - ortorulu, jejž jsme využili také při stavbě cest, okolí jezírek, zídek a schůdků. Brzy na jaře zde ve stinném zákoutí vykvétají sasanky, bramboříky, kandíky a další druhy hajních rostlin. V květnu celé zahradě dominují záhony s rozkvetlými rhododendrony a azalkami, v jejichž popředí kvetou postupně vřesovce, čechravy, vřesy a na podzim ocúny. Na starých hospodářských budovách se pne již padesát let vinná réva, která dodává celému dvoru, do něhož je zahrada zakompována, atmosféru starých časů.

Důležitým prvkem je zde také přírodní jezírko, vhodné i ke koupání. Jeho čištění je zajištěno výsadbou mnoha vodních rostlin a neustálou cirkulací vody pomocí čerpadla. V pozadí jezera rostou listnaté stromy, jilmy, bříza, z jehličnanů jedle stejnobarvá, jedlovec, smrk východní, borovice limba. Nižší patro představují rhododendrony, azalky, lískovníček, trvalky jako jsou čechravy, oměj, hosty se svými velmi dekorativními listy, ale také například samostatně se vysemeňující náprstníky. Jezero lemují mrazuvzdorné bambusy, obyčejné žluté kosatce, petrklíče, kakosty a různé druhy travin.

Podstatnou část zahrady tvoří trávník, který vnáší do celého prostoru klid a rozčleňuje jednotlivé partie. Jeho údržba spočívá pouze v pravidelném sekání bez používání chemie. Za slunečných dní v něm kvetou sedmikrásky, které zelenou plochu oživují.

Okrasná část zahrady slouží ke skvělé relaxaci, ale mimo jiné je zejména inspirací pro vás, naše zákazníky, kteří si k nám přijdete zakoupit výpěstky, poradit se ohledně založení své vlastní zahrady, nebo se jen projít a prohlédnout si rostliny. Můžete u nás vidět, jak vypadají dřeviny v zahradní kompozici, začleněné mezi ostatní, popřípadě jim příbuzné.

Pěstujeme a nabízíme nepřeberné množství rostlin jehličnatých, listnatých, trvalky, skalničky, trávy, vodní a bažinné rostliny. Máme zde také roszáhlou sbírku jedlí, více než stotřicet taxonů, již vzrostlých.

Naším cílem při zahradní tvorbě je pokud možno používat přírodní materiály, kameny dovezené z okolí, nepoužívat zbytečně chemické prostředky, nestříhat dřeviny do přísných rovin, či kulatých tvarů. Nechat přírodu přirozeně růst, jen jí pomoci v okrasných zahradách hezkým a vhodným seskupením a odpovídající údržbou.Zahrada ve svahu fotogalerie 69
Zahrada ve svahu - Realizace zahrad
Zahrada ve svahu fotogalerie 61
Betlm (Kuks) Wikipedie
Zahrada ve svahu fotogalerie 98
Klub eskch turist, odbor Hodonn fotogalerie klubu
Zahrada ve svahu fotogalerie 4
Vrtbovsk zahrada svatby, rauty, firemn prezentace
Zahrada ve svahu fotogalerie 51
Lednice na Morav - pamtky, pamtihodnosti, zmek, salety
Zahrada ve svahu fotogalerie 38
Okrasn skalky reference - Realizace zahrad
Zahrada ve svahu fotogalerie 61
Zahrada ve svahu fotogalerie 71
Zahrada ve svahu fotogalerie 76
Zahrada ve svahu fotogalerie 29
Zahrada ve svahu fotogalerie 28
Zahrada ve svahu fotogalerie 5
Zahrada ve svahu fotogalerie 23
Zahrada ve svahu fotogalerie 82
Zahrada ve svahu fotogalerie 64
Zahrada ve svahu fotogalerie 42

Site menu